Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pogotowie organizuje kolejne nabory, ale sytuacja się nie poprawia. Brakuje nawet kilkudziesięciu ratowników. - Gdyby nie pracownicy kontraktowi, pogotowie trzeba by zamknąć z dnia na dzień. A będzie jeszcze gorzej, bo to skrajnie ciężki i źle płatny zawód - alarmuje Paweł Horoszczak, związkowiec.

Pracuję w pogotowiu wyłącznie dlatego, że mnie do tej roboty ciągnie i innej sobie nie wyobrażam - mówi ratownik medyczny z kilkunastoletnim stażem.

- Za podstawową pensję, która nie sięga trzech tysięcy, nie utrzymam rodziny, więc pracuję dwa razy więcej, często po 300 godzin w miesiącu. Tak, jestem zmęczony. Tak, widzę kolegów, którzy odchodzą z pracy, bo już nie dają rady. Nie dziwię się im i zazdroszczę. Zarabiają więcej, pracują mniej, mają czas na życie.


- Tak źle jeszcze nie było, a nic nie wskazuje, żeby sytuacja miała się poprawić - mówi Paweł Horoszczak, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Ratowniczych.

Czytaj więcej: lodz.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account