Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Choć jest tam symulator karetki, to studenci ratownictwa medycznego nie powinni z niego korzystać. Chodzi o Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

To mały szpital, który ma służyć studentom do nauki zawodu. Są tam sale operacyjne, porodowe, a "pacjentami" są fantomy. Studenci PUM mają w tym miejscu zdobywać doświadczenie i oswoić się z ciężką pracą i procedurami. Jednak według ustaleń ministerstwa zdrowia przyszli ratownicy medyczni nie będą ćwiczyć w symulatorze karetki.

- Ministerstwo zdrowia nie uwzględniło ich w tym projekcie. Centrum Symulacji jest przystosowane tylko dla studentów wydziału lekarskiego, pielęgniarstwa oraz położnictwa. Niestety, z różnych względów ratownicy medyczni nie zostali uwzględnieni - mówi Bartosz Miazgowski, instruktor Centrum Symulacji Medycznej PUM.

 

Jednak PUM znalazł sposób by i studenci ratownictwa medycznego mogli z nowego centrum skorzystać - dodaje Miazgowski.

- Wielka szkoda, ale mamy pomysł, by zrobić grupy mieszane: jeden student z wydziału lekarskiego, jeden z pielęgniarstwa, jeden z ratownictwa medycznego tak, by się uczyli w zespołach. Wiadomo: idąc później do pracy nigdy nie będzie tak, że będzie sześciu lekarzy nad pacjentem tylko zawsze będzie to zespół lekarsko-pielęgniarsko-ratowniczy - argumentował Miazgowski.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account