Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drużyna studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowała się na udział w Zimowym Runmageddonie w Garnizonie Modlin. W ten sposób chcą sprawdzić swoją kondycję, sprawność fizyczną, a także umiejętność pracy zespołowej w niecodziennych warunkach. Będzie to ich pierwszy start w ekstremalnym biegu z przeszkodami.

Na zimowym Runmageddonie, który odbędzie się 16/17 lutego 2019 roku, wystartuje drużyna z Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkami dziesięcioosobowej drużyny są studenci pierwszego i drugiego roku studiów na kierunku ratownictwo medyczne. Podczas wydarzenia, studenci będą promować aktywność fizyczną oraz pracę zespołową, które są niezwykle istotnymi aspektami w ratownictwie.

Drużyna wybrała formułę Rekrut, gdzie zmierzą się z dystansem 6 kilometrów oraz 30 różnorodnymi przeszkodami. To będzie ich pierwszy start w tym ekstremalnym biegu z przeszkodami. O genezie pomysłu wypowiedział się Filip Hajnus - jeden ze studentów, który wystartuje w zimowym Runmageddonie: - Praca w ratownictwie medycznym wiąże się bardzo często z przebywaniem w trudnych warunkach. Na miejscu wypadków często panuje spore zamieszanie.

 

 

Niekiedy, dodatkowym utrudnieniem jest dotarcie się do osób w potrzebie czy też ciężkie 20-kilogramowe plecaki, w których znajduje się wyposażenie. Niespodziewane przeszkody to chleb powszedni w ratownictwie. Z tego powodu, poszukiwaliśmy aktywności, która mogłaby pomóc w utrzymaniu wysokiej sprawności fizycznej oraz polepszyć umiejętność pracy zespołowej. Runmageddon wpisywał się idealnie w potrzeby naszejdrużyny. Przy pokonywaniu Runmageddonu istotna jest kondycja i sprawność fizyczna, a przy trudniejszych przeszkodach - praca zespołowa. - tłumaczy.

Drużynie patronują Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia zapewnia przestrzeń na treningi w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.
Na Zimowym Runmageddonie w Garnizonie Modlin dostępne są formuły takie jak: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut ( 6 km, 30 przeszkód) oraz Hardcore (21 km, 70 przeszkód). Dla najmłodszych uczestników Runmageddonu została natomiast przygotowana formuła Kids, gdzie dzieci od 4 do 11 roku pokonają trasę o długości 1 km oraz 10 przeszkód.

Zapisy online na Zimowy Runmageddon trwają do czwartku 14 lutego godziny 15:00. Po tym terminie zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów, na miejscu eventu. Chętni mogą zakupić pakiet startowy na wybraną formułę poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/zimowy-runmageddon-warszawa-16-02-2019

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account