Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Patrol 18 - to kryptonim ćwiczeń Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, które odbyły się na terenie Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka".

Ich scenariusz zakładał, że na pokładzie samolotu z Brukseli znajduje się pasażer z wysoce zakaźną chorobą. W takiej sytuacji zostaje uruchamiana procedura wymagana w momencie zagrożenia biologicznego.

W ćwiczeniach wzięło udział 250 osób - oprócz ratowników medycznych, policji, strażaków także przedstawiciele 16 wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego.

Celem akcji było skoordynowanie prac wszystkich służb. Główny Inspektor Sanitarny Wojska Polskiego płk Tadeusz Nierebiński odpowiedzialny za ocenę akcji, powiedział, że została przeprowadzona prawidłowo.

Pozorantami i obserwatorami ćwiczeń było 50 studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego z wydziału medycznego z kierunku ratownictwo medyczne.

Źródło: radio.rzeszow.pl, fot. Podkarpacka Policja

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account