Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzy nowoczesne ambulanse zostały przekazane Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Dla radomskiego pogotowia jest to bardzo ważny zakup, ponieważ część karetek jest już mocno wysłużona.

- Jest to bardzo ważny dla nas moment, ponieważ tabor, którym dysponujemy, jest mocno wyeksploatowany, wiele karetek już przekroczyło 10 rok użytkowania, wiele z nich ma przebiegi powyżej 400 tys. km, a nawet więcej. Trzy kolejne karetki będą wykorzystywane w oddziałach specjalistycznych, tych z lekarzami, a więc będą wyjeżdżały do najbardziej zaawansowanych przypadków – mówi Piotr Kowalski, dyrektora Radomskiej stacji Pogotowia Ratunkowego.

Wyposażenie karetek jest na bardzo wysokim poziomie, nie tylko europejskim, ale i światowym.

- Staraliśmy się, żeby to nie były przypadkowe urządzenia, żeby służyły długo. Są tam najnowocześniejsze osiągnięcia techniki. Z czego się najbardziej cieszę, to fakt, że udało nam się dzięki tej dotacji zakupić kolejne trzy urządzenia do masażu klatki piersiowej, niezmiernie cenne, zwłaszcza w tych zespołach mniej licznych. Dwie ręce wolne, urządzenie wykonuje bardzo skuteczny masaż serca w koniecznych przypadkach. Wszystko co jest potrzebne, w tej karetce się znajduje. Jest tam bardzo nowoczesny defibrylator, lekki, można łatwo docierać nawet na wyższe kondygnacje do pacjentów. Mamy bardzo ciekawe rozwiązanie krzesełka transportowego dla pacjentów, z płozami, można nim zjeżdżać po schodach. Transport pacjentów staje się łatwiejszy i bezpieczniejszy – tłumaczy dyrektor radomskiego pogotowia.

Zakup karetek został sfinansowany z budżetu miasta Radomia. Ich koszt to 1 mln 600 tys. zł.

Telewizja Dami Radom

Czytaj więcej: twojradom.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account