Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie trafił właśnie sprzęt, dzięki któremu maluchy będą się lepiej czuć w czasie transportu karetką. Olsztyn jest drugim polskim miastem, w którym zaczął działać system KangoooFix.

To kolejny krok w kierunku poprawy komfortu pacjentów ze stolicy regionu, szczególnie tych najmłodszych. Osiem karetek, obsługujących obszar stolicy regionu, zostało we wtorek (16 października) wyposażonych w specjalistyczny system KangooFix.

- Urządzenie pozwala na bezpieczny i komfortowy transport dziecka w bezpośrednim kontakcie z rodzicami lub opiekunem - opowiada dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Marek Myszkowski. - Teraz najmłodsi pacjenci w karetkach są przypinani pasami pediatrycznymi bezpośrednio do noszy a rodzic siedzi w fotelu obok. To powoduje dodatkowy stres zarówno dla dziecka jaki i opiekuna.

Urządzenie KangooFix wygląda jak nosidełko, które ma własne pasy. Dzięki nim dziecko jest niejako przypięte do rodzica. To oznacza, że nie zostanie rozdzielone od opiekuna np. w przypadku gwałtownego hamowania.

- Dążymy do zwiększenia wysokiej jakości usług medycznych - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Ze statystyk wynika, że w ciągu roku przewożonych ambulansem jest około 150 dzieci do końca pierwszego roku życia. Teraz, w razie potrzeby, będą transportowane w bardziej komfortowych warunkach.

Koszt wyposażenia w system ośmiu karetek z terenu Olsztyna to 15 tys. złotych. Zakup sfinansował samorząd Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur jest drugim po Poznaniu miastem, w którym używany będzie sprzęt KangooFix.

Źródło: UM Olsztyn Foto: Ferno

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account