Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do redakcji „Pomorskiej” dotarły niepokojące informacje dotyczące funkcjonowania szpitala. Mieszkańcy zwrócili uwagę, że częścią ratowników rozpoczęło strajk.

Przypomnijmy, że 20 września starosta spotkał się z protestującymi ratownikami oraz dyrektorem szpitala. Omówiono wówczas treść pisma ratowników w sprawie zawieszenia czynnej formy protestu i ustalono ewentualne inne formy wsparcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Mieszkańcy sygnalizowali, że porozumienie nie doszło do skutku. Zwróciliśmy się do szpitala i starostwa o wyjaśnienie, czy ratownicy pracują normalnym trybem, czy zaprzestali wykonywania swoich obowiązków?

Zwróciliśmy się o wyjaśnienie jak wygląda kwestia odpłatności godzinowej - dla ratowników z karetek i tych pracujących na SORze (są różnice?), Czy prawdą jest, że koordynator Oddziału Neonatologii rozstał się z placówką (również takie głosy do nas docierają - są rozpowszechniane wśród mieszkańców).

 

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź ze starostwa: - W związku z pytaniami dotyczącymi funkcjonowania szpitala, pragnę zapewnić mieszkańców, że nie ma powodu do niepokoju. Obowiązki Starosty Brodnickiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego na obszarze naszego powiatu są realizowane odpowiedzialnie, w oparciu o konsultacje i konsensus. Wczoraj, tj. 1 października, podpisaniem porozumienia zakończyły się rozmowy z ratownikami zatrudnionymi w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ZOZ w Brodnicy. W kwestii „odpłatności godzinowej” informuję, że nikt poza stronami umowy nie ma uprawnień do ujawniania szczegółowych zapisów indywidualnych kontraktów. Uprzejmie informuję również, że dr Robert Skowronek jest dyrektorem medycznym brodnickiego szpitala - informuje Piotr Boiński, starosta Brodnicki.

W miniony poniedziałek, Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu obradował Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Starostowie spotkali się sprawie omówienia bieżącej sytuacji szpitali powiatowych. O czym była mowa? - OZPSP wspólnie z ZPP, wobec stale pogarszającej się sytuacji finansowej i kadrowej szpitali powiatowych, oczekują decyzji Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, które pozwolą na poprawę warunków funkcjonowania placówek. Domagają się zwiększenia wartości umów we wszystkich rodzajach świadczeń opieki zdrowotnej wymagających zaangażowania personelu medycznego i niemedycznego. Zmiana ta powinna nastąpić poprzez zwiększenie wyceny świadczeń o co najmniej 15 proc. - przypomina Przemysław Majchrzak, rzecznik starostwa.

Czytaj więcej: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account