Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy domagali się podwyżki "cztery razy 400 złotych", czyli zwiększania zarobków co rok o czterysta złotych. Grozili akcją protestacyjną zaplanowaną na październik.

Od stycznia przyszłego roku ratownicy medyczni mają zarabiać o 400 złotych brutto więcej - to jeden z punktów porozumienia, które zawarł z nimi dzisiaj (24 września) resort zdrowia.

Do rozmów doszło po tym, jak Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zaplanował na październik ogólnopolską akcję protestacyjną "Dni bez ratownika". W trakcie pięciu październikowych weekendów obsady na dyżurach miały być szczuplejsze niż zazwyczaj, a etatowcy, którzy zdecydowaliby się dołączyć do protestu, w trakcie co najmniej jednego z weekendów mieli wziąć wolne.

 

"Cztery razy 400 złotych"

Ratownicy, na wzór pielęgniarek, domagali się podwyżki "cztery razy 400 złotych", czyli zwiększania zarobków co rok o czterysta złotych. Dotychczas udało im się uzyskać podwyżki o taką kwotę dwukrotnie - od lipca zeszłego roku i od początku bieżącego.

Jak powiedział przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratowników Medycznych Roman Badach-Rogowski, ratownicy mogą otrzymać czwartą transzę podwyżki w 2020 roku.

Źródło: tokfm.pl


Treść podpisanego porozumienia:

porozumienie mz ratownicy wrzesien 2018

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account