Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

O tym, kiedy odbędzie się spotkanie ratowników medycznych z MZ - opowiada Medexpressowi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Czy przedstawiciele ratowników medycznych spotkali się w tym tygodniu z premierem ?

We wtorek przedstawiciele ratowników medycznych nie spotkali się ani z ministrem zdrowia, ani z premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu z premierem wziął udział Niezależny Samorząd Związku Zawodowego „Solidarność”. Była m.in. przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman, Przewodniczący Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” Dariusz Modraszewski. Spotkanie to nie było poświęcone ratownikom medycznym. Dotyczyło budżetówki. O ratownikach medycznych wspomniano, ale nie zastanawiano się nad rozwiązaniem ich problemów.

Kiedy ratownicy medyczni spotkają się z premierem?

16 sierpnia odbędzie się spotkanie ratowników medycznych z wiceministrem zdrowia Maciejem Miłkowskim. Będzie to spotkanie przygotowujące nas do spotkania z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Dodam, że 3 sierpnia br. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych podjął decyzję o stworzeniu ośmioosobowego prezydium reprezentującego ponad 8 związków zawodowych zrzeszających ratowników medycznych. Tego dnia odwiesiliśmy protest, który zawiesiliśmy 18 lipca ubiegłego roku. Zrobiliśmy to dlatego, że nie zostały spełnione nasze postulaty.

Przypomnijmy:

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych wysłał do ministra zdrowia list otwarty.

Ratownicy stanowczo sprzeciwiają się stanowisku resortu zdrowia w związku z planowaną zmianą ustawy o działalności leczniczej.

W nowelizowanej ustawie o działalności leczniczej MZ gwarantuje wypłatę dodatku tylko dla ratowników medycznych zatrudnionych w ZRM, dyspozytorniach medycznych i SOR w wysokości 800 zł od 1 stycznia 2019 r.

- Niestety, nie takie były ustalenia porozumienia z dnia 18 lipca 2017 r., kiedy podjęto decyzję o zawieszeniu protestu. W związku z niewywiązywaniem się z postanowień zawartych we wspomnianym porozumieniu podjęliśmy decyzję o wznowieniu protestu. W związku z tym iż Ministerstwo Zdrowia nie jest w stanie wypracować w formie dialogu propozycji, która może być zaakceptowana przez środowisko ratowników medycznych przedstawiamy postulaty, bez akceptacji których protest będzie przyjmował ostrzejsze formy - ostrzegają ratownicy.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account