Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowy ambulanse to auto marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu.

Koszt przekazanego dziś pojazdu to ponad 560 tys. zł. Zastąpi ambulans oddany do użytku w 2013 roku. Jak mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa, wymiana pojazdów i zapewnienie optymalnej obsługi dla pacjentów z Kołobrzegu i okolic, to ważna, ale i kosztowna sprawa. - Robimy wszystko, aby pracować w jak najwyższym standardzie i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują - mówiła Mieczkowska.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km. Więcej w materiale wideo.

 

Źródło, zdjęcia: miastokolobrzeg.pl

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account