Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szpitalny oddział ratunkowy powraca do szpitala w Drawsku Pomorskim. Działał będzie najprawdopodobniej od 1 sierpnia, zostanie reaktywowany po trzech latach przerwy. Został zamknięty, bo brakowało lekarzy.

Do tej pory w tym miejscu działała tylko izba przyjęć. Problem ze znalezieniem lekarzy do pracy ma większość szpitali w kraju. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński mówi, że jest obawa, że lekarzy może zabraknąć, by oddział mógł działać, ale - na razie - wszystko jest na dobrej drodze.

- Ci lekarze muszą mieć, z jednej strony, specjalizację. Z drugiej: szkolenie. Być może jest za mała liczba lekarzy, trudno mi się do tego odnosić, ale lekarzy nie ma na rynku. Sądzę, że SOR powstanie u nas, ale bardzo delikatnie musimy patrzeć na lekarzy, bo ich nie ma - zaznacza starosta Kuczyński.

Jak informuje Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia do Funduszu wpłynęła dokumentacja, która ma potwierdzić spełnianie przed szpital wszystkich warunków udzielania świadczeń, w tym dotyczących kadry medycznej.

 

Przed podpisaniem umowy przedstawiciele funduszu przeprowadzą jeszcze wizytację, by potwierdzić informacje z dokumentów.

W Zachodniopomorskiem jest dziewięć szpitalnych oddziałów ratunkowych, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Cztery z nich znajdują się w Szczecinie; pozostałe m.in. w Gryficach, Choszcznie i Stargardzie.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account