Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że w najbliższym sezonie zimowym w Beskidach będzie stacjonował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ministerstwo zdrowia „rozważa”, „analizuje”, ale konkretów brak.

Temat stacjonowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) w Beskidach wrócił przy okazji wizyty wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko w Wilkowicach. Na konieczność zlokalizowania maszyny LPR blisko gór zwracał uwagę Grzegorz Puda, poseł PiS z Bielska-Białej, który od początku kadencji lobbuje za takim rozwiązaniem.

Wyliczył tylko niektóre argumenty – zakorkowany dojazd do Szczyrku, skrócenie czasu dotarcia śmigłowca z Gliwic lub Krakowa i rozwijającą się infrastrukturę narciarską w Szczyrku, która przyciąga tysiące turystów, co przekłada się na wzrost wypadków na stokach.

 

– Ten śmigłowiec jest w Beskidach bardzo potrzebny, chociażby na okres sezonu zimowego – przekonywał obecną wiceminister zdrowia. Józefa Szczurek-Żelazko stwierdziła, że ministerstwo robi takie analizy.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account