Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że w najbliższym sezonie zimowym w Beskidach będzie stacjonował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ministerstwo zdrowia „rozważa”, „analizuje”, ale konkretów brak.

Temat stacjonowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) w Beskidach wrócił przy okazji wizyty wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko w Wilkowicach. Na konieczność zlokalizowania maszyny LPR blisko gór zwracał uwagę Grzegorz Puda, poseł PiS z Bielska-Białej, który od początku kadencji lobbuje za takim rozwiązaniem.

Wyliczył tylko niektóre argumenty – zakorkowany dojazd do Szczyrku, skrócenie czasu dotarcia śmigłowca z Gliwic lub Krakowa i rozwijającą się infrastrukturę narciarską w Szczyrku, która przyciąga tysiące turystów, co przekłada się na wzrost wypadków na stokach.

 

– Ten śmigłowiec jest w Beskidach bardzo potrzebny, chociażby na okres sezonu zimowego – przekonywał obecną wiceminister zdrowia. Józefa Szczurek-Żelazko stwierdziła, że ministerstwo robi takie analizy.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account