Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prokuratura oskarżyła kierowniczkę zespołu wyjazdowego w krakowskim pogotowiu o mobbingowanie pracowników i psychiczne znęcanie się nad nimi.

Poszkodowanych jest siedmiu pracowników pogotowia. To ratownicy, kierowcy karetek. Część z nich była zatrudniona na etatach, część na kontraktach.

Akt oskarżenia to efekt ciągnącego się przez wiele miesięcy konfliktu w krakowskim pogotowiu między częścią pracowników a jego kierownictwem. Pracownicy skarżyli się, że kierowniczka Marta S. stosuje wobec nich mobbing. Pisali skargi do urzędu marszałkowskiego, Państwowej Inspekcji Pracy, w końcu złożyli zawiadomienie do prokuratury.

Ta po ponadrocznym śledztwie uznała, że kierowniczka zespołu wyjazdowego Marta S. mobbingowała swoich podwładnych i znęcała się nad nimi psychicznie.

 

Wymuszanie posłuszeństwa, ośmieszanie
– Do zdarzeń tych dochodziło między 2015 a 2017 rokiem – mówi „Wyborczej” prokurator Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Śledczy oskarżają Martę S. o siedem przypadków mobbingu i wywierania presji psychicznej na pracownikach. – Chodziło o wielokrotne wymuszanie krzykiem posłuszeństwa, publiczne ośmieszanie, bezpodstawne odbieranie premii czy grożenie podwładnym przeniesieniem na inne stanowisko czy wręcz do innej stacji – wylicza zarzuty wobec kierowniczki prokurator Dratwa. Pracownicy mówili o stanach lękowych i pogorszeniu samooceny zawodowej.

Kierowniczka Marta S. nie przyznała się i zaprzeczyła, by mobbingowała podwładnych. Złożyła też obszerne zeznania, w których tłumaczyła swoje działania wobec pracowników.

Czytaj więcej: krakow.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account