Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od kwietnia br. rozpoczęto działania przekierowywania numerów alarmowych 997, pod numer centrum powiadomienia ratunkowego.

W listopadzie ubiegłego roku został przeprowadzony pilotaż przekierowania numeru alarmowego 997 do centrum powiadomienia ratunkowego, eksperyment udał się dlatego od kwietnia do grudnia br. numery te sukcesywnie będą przekierowywane w każdym z województw.

 - Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dyspozytorzy z Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny
 – informuje MSWiA.

W chwili obecnej działania prowadzone są już w województwie Opolskim i Świętokrzyskim następne w kolejności są województwa Lubuskie i Kujawsko-pomorskie, co nastąpi już w maju. Wiemy, że działania te obejmą całą Polskę, ale niestety nie wiemy kiedy zostanie ta zmiana wprowadzona w życie w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: mojewronki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account