Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Skoro wojewoda zabrał z karetek lekarzy, niech pozwoli zatrudnić dodatkowego ratownika – apeluje Grażyna Tylka, radna powiatu nowotarskiego.

Apel radnej to pokłosie sprawy którą Tygodnik opisywał w połowie kwietnia. Wojewoda Małopolski, na wniosek dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego zdecydował, że zamiast trzech karetek specjalistycznych z lekarzem - na terenie powiatu będzie stacjonować tylko jedna (w Nowym Targu). Ambulanse w Rabce i Krościenku zostały przekształcone karetki podstawowe, z dwoma ratownikami na pokładzie.

Samorządowcy z turystycznych kurortów: Rabki, Szczawnicy i Krościenka, podnieśli larum. Ich zdaniem decyzja wojewody zmniejsza bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. 

Zdaniem Grażyny Tylki, doświadczonej pielęgniarki anestezjologicznej z długoletnim stażem w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego - wymiana lekarza na ratowników medycznych nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. Niebezpieczne jest natomiast ograniczenie liczebności zespołu do dwóch osób.

Czytaj więcej: 24tp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account