Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Skoro wojewoda zabrał z karetek lekarzy, niech pozwoli zatrudnić dodatkowego ratownika – apeluje Grażyna Tylka, radna powiatu nowotarskiego.

Apel radnej to pokłosie sprawy którą Tygodnik opisywał w połowie kwietnia. Wojewoda Małopolski, na wniosek dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego zdecydował, że zamiast trzech karetek specjalistycznych z lekarzem - na terenie powiatu będzie stacjonować tylko jedna (w Nowym Targu). Ambulanse w Rabce i Krościenku zostały przekształcone karetki podstawowe, z dwoma ratownikami na pokładzie.

Samorządowcy z turystycznych kurortów: Rabki, Szczawnicy i Krościenka, podnieśli larum. Ich zdaniem decyzja wojewody zmniejsza bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. 

Zdaniem Grażyny Tylki, doświadczonej pielęgniarki anestezjologicznej z długoletnim stażem w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego - wymiana lekarza na ratowników medycznych nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. Niebezpieczne jest natomiast ograniczenie liczebności zespołu do dwóch osób.

Czytaj więcej: 24tp.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account