Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

O potrzebie umiejscowienia podstacji zespołu ratownictwa medycznego w Bornem Sulinowie rozmawiano już od dawna. Jest ona bardzo potrzebna i co do tego nie ma wątpliwości. Świadczą o tym liczne głosy mieszkańców oraz wnioski dyrektora SP ZOZ w Bornem Sulinowie.

Utworzenie w Bornem Sulinowie podstacji ZRM znacząco wpłynęłoby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też po raz kolejny podjęto próbę powołania zespołu ratownictwa medycznego typu „P”, który funkcjonowałby w Bornem Sulinowie przez cały rok. Pierwsze pisma w tej sprawie zostały skierowane do Wojewody Zachodniopomorskiego w 2016r. Obecnie do próśb mieszkańców Bornego Sulinowa aktywnie przyłączył się Starosta Szczecinecki oraz Prezes Szpitala w Szczecinku.

Utworzenie zespołu wymaga wprowadzenia zmian w Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego. Dysponentem i prowadzącym ZRM byłby Szpital w Szczecinku Sp. z o.o.

Zapotrzebowanie na powstanie zespołu determinują przede wszystkim potrzeby społeczne, struktura demograficzna gminy oraz uwarunkowania geograficzne. Dodajmy, że na chwilę obecną karetka z najbliższej stacji ratownictwa medycznego jedzie do Bornego Sulinowa aż kilkanaście minut.

Powołując zespół ratownictwa medycznego w Bornem Sulinowie, zostałaby zapewniona realizacja parametrów czasów dotarcia, o których mowa w art. 24 ustawy z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, w ramach którego zespół byłby dysponowany na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności.

Nadmienić należy, że Borne Sulinowo posiada wyszkolony personel medyczny, który posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu ratownika medycznego oraz miejsce, gdzie mieściłaby się podstacja.

Czytaj więcej: iszczecinek.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account