Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni będą mieć problem ze skompletowaniem załóg jeżdżących do pacjentów - alarmuje Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego. Zgodnie z nową ustawą kierownik zespołu ratownictwa będzie musiał mieć co najmniej 5 lat stażu pracy. Teraz takiego wymogu nie ma.

Według ratowników, ta zmiana to duży problem, bo zawód ratownika medycznego jest młody. Wielu ich kolegów nie spełni nowego wymogu. Pierwsze osoby w Polsce uprawnienia ratownika dostały w 2007 roku. Obawiamy się, że może zabraknąć osób z pięcioletnim stażem. Ustawa nie przewiduje okresu przejściowego - podkreśla Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Ratownicy ostrzegają jednocześnie, że zmiany w prawie mogą odczuć pacjenci, którzy później dostaną pomoc. Według związkowców nowe przepisy są nieprecyzyjne, bo wielu ratowników pracuje w ramach umów prawa cywilnego, a nie na etat. To rodzi wątpliwości, od kiedy należy liczyć ich staż pracy.

 

Nowa ustawa o ratownictwie medycznym została już przegłosowana przez Sejm i Senat. Teraz czeka na podpis prezydenta.

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account