Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Decyzja o braku dofinansowania budowy nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z rezerwy celowej budżetu państwa – wbrew wcześniejszym zapewnieniom ze strony wojewody i Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, tak ważnej dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu, jest bulwersująca.

Pokazuje niestety, w jaki sposób traktowane jest Pomorze Zachodnie przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że poprzedni rząd PO i PSL przyznał z rezerwy dofinansowanie w wysokości niemal 30 mln zł na budowę Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem w Szczecinie Zdrojach. O tym, jak potrzebna była to inwestycja dla Pomorza Zachodniego, świadczy liczba małych pacjentów, którzy znajdują tam pomoc i opiekę medyczną.

Zdziwienie budzi także fakt, że Samorząd Województwa jest informowany o decyzji po upływie ponad miesiąca od jej podjęcia (19.03.2018 r.).
Trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd decydując o braku dofinansowania naraził bezpieczeństwo mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Budowa nowej siedziby WSPR miała bowiem służyć poprawie zarządzania spieszącymi na ratunek karetkami i skróceniu czasu dojazdu do potrzebujących dzięki lepszej lokalizacji – co dla Szczecinian i mieszkańców regionu ma ogromne znaczenie, bo może przesądzać o ludzkim życiu lub śmierci. W nowej siedzibie miało również powstać centrum szkoleniowe dla ratowników medycznych oraz innych służb ratowniczych. WSPR pozyskało nawet fundusze z Interregu na wspólne szkolenia dla polskich i niemieckich strażaków.

 

- Powiedzieć rozczarowanie, to jak nic nie powiedzieć. Taki obrót spraw jasno pokazuje, jak niewiele dla PiS znaczy najważniejsza wartość, jaką jest zdrowie i życie obywateli. Na co dzień karmi się nas tanią propagandą o troskliwej opiece rządu nad polskimi rodzinami, ale gdy przychodzi czas na decyzje realnie wpływające na życie mieszkańców – następuje blamaż – komentuje marszałek województwa, Olgierd Geblewicz. – W świetle tej decyzji widzimy też jasno, że racjonalne planowanie inwestycji, niezbędne dla rozwoju samorządów jest dzisiaj fikcją. Jedną polityczną decyzją podjętą w Warszawie bez konsultacji z samorządowcami zniweczono cały szereg wartościowych inwestycji. W naszym przypadku dotyczy to budowy nowej siedziby pogotowia i budowy nowoczesnego centrum szkoleniowego dla ratowników. Utrudni to również konsolidację Urzędu Marszałkowskiego. To bardzo wyrazista ilustracja chaosu pod rządami PiS.

Ratownik-med.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account