Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rządowe plany reorganizacji sieci dyspozytorni medycznych, a dokładnie likwidacji ich części, wzbudziły zaniepokojenie wśród pracowników Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Stan kadrowy tej jednostki, która ma dbać o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Podbeskidzia i okolic, nie jest zadowalający.

Od pracowników Bielskiego Pogotowia Ratunkowego płyną niepokojące wieści. Jak tłumaczył nam jego dyrektor Wojciech Waligóra, trwają prace nad nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Proponowane zmiany zakładają likwidację dyspozytorni medycznych na terenie województw śląskiego tak, by docelowo będą istniały tylko dwie, podczas gdy obecnie istnieje ich pięć.

- Naszym zdaniem budzi to obawy, iż zmiany wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców – nie ukrywa Waligóra. – Województwo śląskie o populacji liczącej pięć milionów osób jest nieporównywalne z żadnym innym województwem w Polsce, co przedstawialiśmy już w negatywnej opinii tych zmian.

 

Na tym nie koniec kłopotów. Jak zauważyła w swej interpelacji dotyczącej problemów bielskich załóg karetek posłanka Mirosława Nykiel, „do niecodziennej sytuacji doszło niedawno na terenie Bielska-Białej – funkcjonariusze jednostki straży pożarnej uratowali życie mężczyźnie, który dostał ataku padaczki. Okazuje się, że w naszym mieście to nie jedyny problem pogotowia. W karetkach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego jeździ coraz mniej lekarzy. Wszystko zmierza ku temu, że za jakiś czas w ogóle ich zabraknie”.

Dyrektor BPR tymczasem wyjaśnia, że Państwowe Ratownictwo Medyczne to łańcuch współpracujących ze sobą służb, połączonych od kilku miesięcy ogólnopolskim Systemem Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czytaj więcej: beskidy.news.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account