Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W nocy 21 na 22 marca zespół ratownictwa medycznego SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, wracając z transportu, dostrzegł pożar. Ratownicy ruszyli na pomoc poszkodowanym, ratując ich życie i zdrowie.

- Wracaliśmy z Centrum Pediatrii w Sosnowcu, kiedy przy ulicy Kombajnistów spostrzegliśmy pożar pustostanu – mówi ratownik medyczny Adrian Uciński.

 Przed płonącym budynkiem klęczał około czterdziestoletni mężczyzna z wyraźnymi ranami pooparzeniowymi.

- Podczas udzielania pomocy dowiedzieliśmy się, że w płonącym budynku jest jeszcze jeden mężczyzna. Weszliśmy z kolegą – Dawidem Strokoszem – do środka. Na schodach palącego się budynku leżał kolejny poszkodowany. Wynieśliśmy go na zewnątrz. W tym czasie koleżanka Barbara Walaszek powiadomiła o zdarzeniu Centralną Dyspozytornię RPR z prośbą o przysłanie drugiego ambulansu oraz powiadomieniu pozostałych służb ratowniczych - dodaje. Podczas zaopatrywania poszkodowanych dojechał drugi ambulans i straż pożarna, która ugasiła pożar.

Czytaj więcej: naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account