Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W nocy 21 na 22 marca zespół ratownictwa medycznego SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, wracając z transportu, dostrzegł pożar. Ratownicy ruszyli na pomoc poszkodowanym, ratując ich życie i zdrowie.

- Wracaliśmy z Centrum Pediatrii w Sosnowcu, kiedy przy ulicy Kombajnistów spostrzegliśmy pożar pustostanu – mówi ratownik medyczny Adrian Uciński.

 Przed płonącym budynkiem klęczał około czterdziestoletni mężczyzna z wyraźnymi ranami pooparzeniowymi.

- Podczas udzielania pomocy dowiedzieliśmy się, że w płonącym budynku jest jeszcze jeden mężczyzna. Weszliśmy z kolegą – Dawidem Strokoszem – do środka. Na schodach palącego się budynku leżał kolejny poszkodowany. Wynieśliśmy go na zewnątrz. W tym czasie koleżanka Barbara Walaszek powiadomiła o zdarzeniu Centralną Dyspozytornię RPR z prośbą o przysłanie drugiego ambulansu oraz powiadomieniu pozostałych służb ratowniczych - dodaje. Podczas zaopatrywania poszkodowanych dojechał drugi ambulans i straż pożarna, która ugasiła pożar.

Czytaj więcej: naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account