Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej negatywnie ocenia projekt rozporządzenia ministra zdrowia, regulujący kwestię wypłat podwyżek dla ratowników medycznych. Dlaczego?

Zgodnie z projektem MZ, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia będzie mógł określić współczynnik korygujący dotyczący świadczeń udzielanych przez ratowników medycznych. Ma to w konsekwencji doprowadzić do wypłaty zaległych podwyżek tym ratownikom, którzy do tej pory ich nie otrzymali. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w stosunku do pielęgniarek i położnych. Jednak nie zgadza się z nim Naczelna Rada Lekarska.

Urealnienie wycen i podwyżka płacy minimalnej
„Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, nie negując potrzeby wzrostu wynagrodzeń ratowników medycznych, jak i innych grup medycznych, negatywnie odnosi się do przyjętego w projekcie sposobu zwiększania wynagrodzeń.

Czytaj więcej: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account