Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej negatywnie ocenia projekt rozporządzenia ministra zdrowia, regulujący kwestię wypłat podwyżek dla ratowników medycznych. Dlaczego?

Zgodnie z projektem MZ, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia będzie mógł określić współczynnik korygujący dotyczący świadczeń udzielanych przez ratowników medycznych. Ma to w konsekwencji doprowadzić do wypłaty zaległych podwyżek tym ratownikom, którzy do tej pory ich nie otrzymali. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w stosunku do pielęgniarek i położnych. Jednak nie zgadza się z nim Naczelna Rada Lekarska.

Urealnienie wycen i podwyżka płacy minimalnej
„Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, nie negując potrzeby wzrostu wynagrodzeń ratowników medycznych, jak i innych grup medycznych, negatywnie odnosi się do przyjętego w projekcie sposobu zwiększania wynagrodzeń.

Czytaj więcej: politykazdrowotna.com

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account