Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1.077 mieszkańców Szkaradowa, Jezior, Janowa, Katarzynowa, Bonowa, Stasina, Ostój, Dubina i Zaborowa podpisało dwie petycje i wysłało do wojewody. Chcą, by w Jutrosinie stacjonowała karetka albo inaczej zorganizowano system ratownictwa medycznego. Uważają, że pomoc do ich gminy dociera zbyt późno.

Przypominają ostatnie przypadki, gdzie - według nich - przekroczone zostały normy czasowe dotarcia zespołu ratowniczego do miejsca zdarzenia.

„Wstrząsnęło naszą społecznością, gdy 3 lutego zmarł na niewydolność układu krążenia 38-letni mężczyzna, a karetka pogotowia ratunkowego z odległego Gostynia przyjechała dopiero po upływie jednej godziny (przyp. red. - z naszych ustaleń wynika, że w tym przypadku jako pierwsza, po 13 minutach dotarła podstawowa karetka z Kobylina bez lekarza).

Nie wiemy, dlaczego nie zadysponowano zespołu ratownictwa medycznego z Rawicza, czy też z jeszcze bliżej położonego Milicza. Niestety, ale takich nagłych, zakończonych zgonem zdarzeń było ostatnio na terenie gminy więcej. Widać wyraźnie, że w odniesieniu do naszego terenu coś zawodzi i się nie sprawdza, że zespoły ratownicze przyjeżdżają z opóźnieniem, często bez lekarza, co w rezultacie wydłuża czas podjęcia interwencji i obniża efektywność działań ratowniczych” - podkreślono w jednej z petycji.

Zgodnie przepisami ustawy o ratownictwie medycznym, maksymalny czas dotarcia karetki do miejsca zdarzenia nie może być dłuższy niż 15 minut w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców i 20 minut poza miastem.

Czytaj więcej: rawicz24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account