Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bogdan Struś, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Socjalnej w Sanoku, zwrócił się w lutym do starosty Romana Koniecznego z zapytaniem o aktualną sytuację pogotowia ratunkowego, ze szczególnym uwzględnieniem reorganizacji - zamiany karetki specjalistycznej na karetkę typu "P". Zapytał też o losy i perspektywy bieszczadzkiego pogotowia ratunkowego.

W odpowiedzi udzielonej przez starostę czytamy:

"W sprawie Zespołów Ratownictwa Medycznego dyrekcja SPZOZ w Sanoku zwróciła się do wojewody o zmianę Wojewódzkiego Planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Podkarpackiego i wprowadzenie zmiany tj. w miejsce jednego zespołu specjalistycznego wpisanie jednego zespołu podstawowego w miejscu stacjonowania miasto Sanok. Prośba jest podyktowana narastającymi problemami w obsadzaniu dyżurów lekarskich w specjalistycznych ZRM oraz aktualną sytuacją na medycznym rynku pracy.

Jednocześnie z dniem 1 lipca zostanie uruchomiony dodatkowy zespół ratownictwa medycznego "P" w nowej lokalizacji w miejscowości Komańcza w 24-godzinnej gotowości przez siedem dni w tygodniu przez okres całego roku. Uruchomienie nowego zespołu pozwoli na zmniejszenie czasów dotarcia ZRM do osób poszkodowanych, przez co znacznie poprawi dostępność do pomocy medycznej w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców gminy Komańcza oraz okolicznych gmin, jak również turystów, których liczny napływ można obserwować w ciągu całego roku".

Starosta odniósł się również do pogotowia ratunkowego.

"W chwili obecnej trwają wspólne prace SPZOZ w Sanoku oraz Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie w zakresie przygotowania do przeniesienia praw i obowiązków z kontraktu na ratownictwo medyczne zawartego z POW NFZ na rzecz Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku. Aby takie umowy zostały zawarte, w pierwszej kolejności jest powierzenie obowiązków dyrektora Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku, który wpisuje podmiot leczniczy do Krajowego Rejestru Sądowego, uzyskuje NIP i REGON oraz ustala regulamin organizacyjny Pogotowia Bieszczadzkiego.

Czytaj więcej: korsosanockie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account