Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rada Miejska w Radomiu apeluje o przeznaczenie z rezerwy Kancelarii Premiera 400 tys. zł na zakup ambulansu.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu, 26 marca radni poparli wniosek do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o przekazanie z rezerwy Kancelarii Premiera 400 tys. zł na zakup ambulansu. Tekst apelu opracował na wniosek Rady Miejskiej radny Adam Bocheński, przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny.

W apelu czytamy: Zabezpieczany przez naszą Stację rejon operacyjny obejmuje powiaty: radomski, lipski, zwoleński, kozienicki, grójecki, przysuski, szydłowiecki i miasto radom. Z danych opublikowanych przez wojewodę mazowieckiego w "Planie działań Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczny dla województwa mazowieckiego" wynika, że stacjonujące w Radomiu zespoły ratownictwa medycznego są najbardziej obciążone wyjazdami spośród wszystkich zespołów z obszaru obejmującego całe woj. mazowieckiego. Jednocześnie z danych przedstawionych przez naszą Stację wynika, że z roku na rok rośnie liczba zleceń. I tak w 2016 roku było to - 72.532, w 2017 - 75.998, a w 2018 roku ilość zrealizowanych zleceń w stosunku do roku 2017 będzie wyższa o około 4.500 wyjazdów.

 

Ta ogromna i rosnąca liczba wezwań powoduje bardzo intensywną eksploatację sprzętu. Wszystkie obecnie użytkowane ambulanse mają łączny przebieg około 6.800.000 km. Samorząd Miasta Radomia mimo ogromnych potrzeb w innych obszarach, stara się wpisywać do budżetu stosownych środków na zakup ambulansów. W budżecie na 2017 rok wpisaliśmy kwotę 500.000 zł, a w budżecie miasta na 2018 rok Radomia Miejska wprowadziła środki również w wysokości 500.000 zł, jednocześnie wpisując kwotę 100.000 zł jako wkład własny pod ewentualne środki pozyskane z kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pragniemy nadmienić, że społeczeństwo naszego miasta, doceniając potrzebę zakupu nowych ambulansów, które przecież przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia, kilkukrotnie głosując w poszczególnych latach w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydowało, aby zakupić nowe karetki. Ale są to przysłowiowe krople w morzu potrzeb, ponieważ aby funkcjonować w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, musimy zapewnić systematyczną wymianę taboru. Niestety środki finansowe, które otrzymujemy z Narodowego Funduszu Zdrowia, nie pozwalają na zapewnienie systematycznego odtwarzania parku samochodowego. Reasumując, Rada Miejska w Radomiu licząc na zrozumienie i przychylność Pana Premiera, prosi jak na wstępie."

Więcej: radioplus.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account