Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Na przełomie maja i czerwca ratownicy medyczni dostaną zaległe dodatki - powiedział w Polskim Radio Roman Badach-Rogowski. Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego pracowników ratownictwa medycznego był gościem audycji "W samo południe".

- Do tej pory, przez prawie dziewięć miesięcy, rząd nie dotrzymywał porozumienia, w którym mowa była o wypłacie dodatku dla ratowników medycznych, na takich samych zasadach jakie obowiązują dla pielęgniarek i położnych oraz wprowadzeniu nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym - powiedział gość Wojciecha Dąbrowskiego.

- Ratownicy medyczni, mówiąc kolokwialnie, z karetek otrzymali dofinansowanie, natomiast ratownicy pracujący w szpitalach takiego wsparcia niestety się nie doczekali, pieniądze przeznaczone na te cele dyrektorzy szpitali przeznaczyli na coś innego - mówił szef związku zawodowego.

 

Gość radiowej Jedynki przyznał, że 15 marca podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim związkowcy uzgodnili, że na czas ośmiu dni protest zostanie zawieszony. - Premier obiecał nam, że rząd przygotuje w tym czasie specjalny akt prawny, który umożliwi wypłatę zaległych świadczeń - powiedział Roman Badach-Rogowski. - Premier wywiązał się z obietnicy, rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zostało przygotowane, jest w tej chwili na etapie konsultacji, ale zgodnie z harmonogramem ratownicy powinni otrzymać dodatki na przełomie maja i czerwca - podkreślił z satysfakcją przedstawiciel związkowców.

Źródło: polskieradio.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account