Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzech dyscyplinarnie zwolnionych ratowników medycznych domaga się przywrócenia do pracy. W środę, 14 marca, w Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się sprawa z powództwa Jakuba Kasińskiego, Marcina Kasińskiego i Sebastiana Wosika przeciwko Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy ratownikami, a dyrektor świętokrzyskiego pogotowia rozpoczął się w ubiegłym roku. W Święta Bożego Narodzenia pracownicy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

W uzasadnieniu rozwiązania umowy Marta Solnica zarzuca im, że poprzez internetowe wpisy i anonimowe pisma podważali kompetencje pracodawcy i oczerniali firmę. Zwolnieni dyscyplinarnie mężczyźni nie zgadzają się z tą decyzją i postanowili złożyć sprawę do sądu. Rozprawa odbyła się w środę. Związek przyczyną zwolnień? Podczas przesłuchania ratownicy podkreślali, że według nich przyczyną zwolnień było założenie związku zawodowego. - 8 listopada ubiegłego roku odbyło się spotkanie założycielskie, w którym wzięło udział kilkanaście osób.

 

Około miesiąca później otrzymaliśmy informację od Polskiego Związku Ratowników Medycznych, że zostaliśmy zarejestrowani. Taki dokument przesłany został 12 grudnia do dyrektor Marty Solnicy - mówił Jakub Kasiński, wiceprzewodniczący związku. Marta Solnica nie uznała jednak przedstawionego jej pisma. - Po pierwsze zaadresowane było do Pana Marcina Kasińskiego, a do mnie jedynie przesłane dalej. Poza tym podpis budził moje wątpliwości i nie było tam żadnej pieczątki, która pozwoliłaby mi ten dokument traktować poważnie - zaznaczyła dyrektor.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account