Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Janowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Żółto - czerwone śmigłowce LPR ruszają do akcji w najtrudniejszych sytuacjach - w wypadkach, kiedy na zwykłą karetkę trzeba będzie za dugo czekać, lub gdy w ekspresowym tempie trzeba przetransportować pacjenta z jednego szpitala do drugiego Dziś Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma swoją lubelską bazę w Radawcu. Jednak już kilka lat temu zdecydowano się to zmienić. - Doświadczenia innych miast, np. Poznania i Gdańska pokazują, że takie bazy znajdują się w pobliżu lotnisk - mówił już w 2014 roku ówczesny wojewoda Wojciech Wilk.

Dlatego na miejsce budowy nowej bazy wybrano miejscowość Janowice i działkę znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin - po południowo-wschodniej stronie lotniska. Nowa lubelska baza będzie jedną z wielu podobnych inwestycji realizowanych przez LPR.

 

- Korzystamy z funduszy unijnych i wybudujemy bazy m.in. w Olsztynie, Bydgoszczy i Katowicach orz zmodernizujemy istniejące np. w Płocku czy Warszawie - wyjaśnia Justyna Sochacka, rzecznik pasowy LPR. Przetarg na budowę bazy w Janowicach pogotowie ogłosiło jeszcze w lutym i wiemy juz, że w postępowaniu zgłosiły się dwie firmy. Jedna za swoje usługi chce 7,7 mln zł, a druga 9,1 mln zł. Czas budowy przewidują na 7 i 9 miesięcy.

Czytaj więcej: kurierlubelski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account