Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeszcze w tym tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski spotka się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych - dowiedział się reporter RMF FM. W czasie rozmów uzgodnione mają być szczegóły rozporządzenia, które zapewni wypłaty podwyżek ratownikom pracującym poza systemem. W lipcu ratownicy wynegocjowali w sumie dwa razy po 400 złotych dodatku do pensji. Ze względu na procedury - dodatkowe pieniądze dostali jednak tylko ci jeżdżący w karetkach. Pozostali - zapowiadają akcją strajkową.

Na początku tygodnia informowaliśmy, że opóźnia się decyzja Ministerstwa Zdrowia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych pracujących poza systemem. Interwencję w tej sprawie zapowiedział już wcześniej szef resortu zdrowia. Opóźnienie wynika z trudnej metodologii wyliczania tego, z olbrzymiego rozrzutu miejsc ich zatrudnienia. My nie spodziewaliśmy się nawet, gdzie ratownicy są zatrudnieni - mówił w rozmowie z RMF FM były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za ratownictwo medyczne Marek Tombarkiewicz.

 

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych przypomina tymczasem w liście do Ministerstwa Zdrowia, że resort nie wywiązał się z porozumienia. "31.01.2018 odbyło się spotkania ministra z przedstawicielami KPRM, gdzie padły jasne deklaracje ze strony rządowej rozwiązania problemu braku realizacji porozumienia (...) informujemy o podjęciu działań mających na celu rozpoczęcie akcji strajkowej w sposób zgodny z zapisami prawa.

Na informację ze strony rządowej dotyczącą podjętych działań mających na celu dotrzymanie ustaleń porozumienia zawartego w dniu 18.07.2017 r. oczekujemy do dnia 16.03.2018 r. Po upływie powyższego terminu rozpoczniemy akcję strajkową" - podkreślają ratownicy medyczni.

Źródło: rmf24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account