Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeszcze w tym tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski spotka się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych - dowiedział się reporter RMF FM. W czasie rozmów uzgodnione mają być szczegóły rozporządzenia, które zapewni wypłaty podwyżek ratownikom pracującym poza systemem. W lipcu ratownicy wynegocjowali w sumie dwa razy po 400 złotych dodatku do pensji. Ze względu na procedury - dodatkowe pieniądze dostali jednak tylko ci jeżdżący w karetkach. Pozostali - zapowiadają akcją strajkową.

Na początku tygodnia informowaliśmy, że opóźnia się decyzja Ministerstwa Zdrowia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych pracujących poza systemem. Interwencję w tej sprawie zapowiedział już wcześniej szef resortu zdrowia. Opóźnienie wynika z trudnej metodologii wyliczania tego, z olbrzymiego rozrzutu miejsc ich zatrudnienia. My nie spodziewaliśmy się nawet, gdzie ratownicy są zatrudnieni - mówił w rozmowie z RMF FM były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za ratownictwo medyczne Marek Tombarkiewicz.

 

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych przypomina tymczasem w liście do Ministerstwa Zdrowia, że resort nie wywiązał się z porozumienia. "31.01.2018 odbyło się spotkania ministra z przedstawicielami KPRM, gdzie padły jasne deklaracje ze strony rządowej rozwiązania problemu braku realizacji porozumienia (...) informujemy o podjęciu działań mających na celu rozpoczęcie akcji strajkowej w sposób zgodny z zapisami prawa.

Na informację ze strony rządowej dotyczącą podjętych działań mających na celu dotrzymanie ustaleń porozumienia zawartego w dniu 18.07.2017 r. oczekujemy do dnia 16.03.2018 r. Po upływie powyższego terminu rozpoczniemy akcję strajkową" - podkreślają ratownicy medyczni.

Źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account