Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak ustaliliśmy, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach już na stałe chce zakończyć działalność na terenie dwóch gmin powiatu wadowickiego: w Andrychowie i w Wieprzu, karetki specjalistycznej typu S.

Fakt ten potwierdza dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. - Został złożony wniosek do wojewody małopolskiego Piotra Ćwika z prośbą o przekształcenie specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, stacjonującego w Andrychowie, w podstawowy zespół ratownictwa - mówi Krzysztof Harpula, zastępca dyrektora wadowickie-go szpitala. - Powyższa zmiana nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie ZZOZ oraz świadczenie usług medycznych - zapewnia.

Wicedyrektor Harpula przekonuje, że ta zmiana będzie wręcz z korzyścią dla mieszkańców obu gmin, bo karetka z lekarzem kursowała tylko przez 16 godzin na dobę, a ta z ratownikiem medycznym będzie dostępna przez całą dobę. Mieszkańcom obu gmin całodobowo pomoc zapewnia też drugi, z podstawową załogą ambulans. - Poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców gmin Andrychów i Wieprz oraz usprawni organizację pracy zespołu - twierdzi Krzysztof Harpula.

 

Czy tylko o to chodzi? Jak przyznał wicedyrektor wadowickiego szpitala, powodem zmian są też „trudności w pozyskaniu lekarzy”. Przypomnijmy. Dwa tygodnie temu napisaliśmy o tym, że w Andrychowie z powodu absencji lekarza w karetce specjalistycznej typu S jeździł często tylko ratownik medyczny.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account