Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak ustaliliśmy, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach już na stałe chce zakończyć działalność na terenie dwóch gmin powiatu wadowickiego: w Andrychowie i w Wieprzu, karetki specjalistycznej typu S.

Fakt ten potwierdza dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. - Został złożony wniosek do wojewody małopolskiego Piotra Ćwika z prośbą o przekształcenie specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, stacjonującego w Andrychowie, w podstawowy zespół ratownictwa - mówi Krzysztof Harpula, zastępca dyrektora wadowickie-go szpitala. - Powyższa zmiana nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie ZZOZ oraz świadczenie usług medycznych - zapewnia.

Wicedyrektor Harpula przekonuje, że ta zmiana będzie wręcz z korzyścią dla mieszkańców obu gmin, bo karetka z lekarzem kursowała tylko przez 16 godzin na dobę, a ta z ratownikiem medycznym będzie dostępna przez całą dobę. Mieszkańcom obu gmin całodobowo pomoc zapewnia też drugi, z podstawową załogą ambulans. - Poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców gmin Andrychów i Wieprz oraz usprawni organizację pracy zespołu - twierdzi Krzysztof Harpula.

 

Czy tylko o to chodzi? Jak przyznał wicedyrektor wadowickiego szpitala, powodem zmian są też „trudności w pozyskaniu lekarzy”. Przypomnijmy. Dwa tygodnie temu napisaliśmy o tym, że w Andrychowie z powodu absencji lekarza w karetce specjalistycznej typu S jeździł często tylko ratownik medyczny.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account