Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakup w pełni wyposażonego pojazdu sfinansował wojewoda pomorski. To czwarty ambulans w stacji.

Karetka – nowoczesny Mercedes - funkcjonuje w sopockim systemie ratownictwa od 1 stycznia, ale dopiero w czwartek uroczyście przekazano pojazd. - Sopot jako Stacja Pogotowia Ratunkowego potrzebowała takiego sprzętu, bo dotychczasowy jest już wysłużony. W tym roku zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt samodzielnym podmiotom Ratownictwa Medycznego. Pięć jednostek, w tym ta w Sopocie, otrzymało karetki.

Sopockie pogotowie zabiegało o to już od dwóch lat - mówił Ryszard Sulęta, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

RATUJE ŻYCIE W TRÓJMIEŚCIE

Karetka kosztowała ponad 450 tysięcy złotych i wyjeżdżała już prawie 170 razy. Jak mówił Ryszard Karpiński, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie – pojazd jest cały czas w użyciu. - Ambulans ma kompletne, nowoczesne wyposażenie.

 

Jeździmy także do Gdańska i Gdyni, tam gdzie jest potrzeba - dodawał.

Czytaj więcej: radiogdansk.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account