Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsze na Podkarpaciu lądowisko na dachu szpitala otwarto dziś w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Wstęgę przecięli między innymi minister ds. inwestycji Jerzy Kwieciński i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Jego budowa kosztowała 5,94 mln zł, z czego 3,4 mln złotych pochodziło z unijnych funduszy, a resztę dołożyło Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

- Lądowisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego to bardzo ważny element medycznego ratownictwa. Jego budowa była możliwa, gdyż całą kondygnację, w tym stropy, wzmocniliśmy betonem i stalą. Ponadto nasz projekt uzyskał pozytywną ocenę w Ministerstwie Zdrowia, dzięki czemu otrzymaliśmy stamtąd finansowe wsparcie - powiedział Edward Surmacz, dyrektor szpitala.

 

Minister Jerzy Kwieciński, który pochodzi ze Stalowej Woli, zapewnił iż ok. 3 mld złotych z unijnych funduszy powinno w najbliższym czasie zasilić służbę zdrowia.

Czytaj więcej: sandomierz.gosc.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account