Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsze na Podkarpaciu lądowisko na dachu szpitala otwarto dziś w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Wstęgę przecięli między innymi minister ds. inwestycji Jerzy Kwieciński i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Jego budowa kosztowała 5,94 mln zł, z czego 3,4 mln złotych pochodziło z unijnych funduszy, a resztę dołożyło Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

- Lądowisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego to bardzo ważny element medycznego ratownictwa. Jego budowa była możliwa, gdyż całą kondygnację, w tym stropy, wzmocniliśmy betonem i stalą. Ponadto nasz projekt uzyskał pozytywną ocenę w Ministerstwie Zdrowia, dzięki czemu otrzymaliśmy stamtąd finansowe wsparcie - powiedział Edward Surmacz, dyrektor szpitala.

 

Minister Jerzy Kwieciński, który pochodzi ze Stalowej Woli, zapewnił iż ok. 3 mld złotych z unijnych funduszy powinno w najbliższym czasie zasilić służbę zdrowia.

Czytaj więcej: sandomierz.gosc.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account