Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

"Trauma Alert" to nowy projekt ratowników medycznych i lekarzy ze Szpitala Kopernika w Gdańsku, którego celem jest lepsza wymiana informacji pomiędzy Zespołami Ratownictwa Medycznego i SOR-em. Ma być szybciej, precyzyjniej, a wszystko po to, aby skrócić drogę od diagnostyki do leczenia.

Ważne jest, by przekazane przez ratowników informacje o stanie pacjenta, umożliwiły zespołowi alarmowemu z SOR-u natychmiastowe wdrożenie procedur ratujących życie.

W Szpitalu Kopernika odbyła się konferencja naukowa na ten temat "Dlaczego do nas?". Wzięło w niej udział dwustu ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek z całego województwa pomorskiego. W związku w nowym projektem „Trauma Alert” było wiele pytań i wątpliwości.

Tymczasem Sejmowa Komisja Zdrowia poprała zmiany w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym, które mogą spowodować, że nie będzie prywatnych karetek.

 

Na Pomorzu jest 85 zespołów ratownictwa medycznego, z tego cztery karetki w okolicach Tczewa należą do prywatnej firmy.

Więcej: gdansk.tvp.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account