Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

"Trauma Alert" to nowy projekt ratowników medycznych i lekarzy ze Szpitala Kopernika w Gdańsku, którego celem jest lepsza wymiana informacji pomiędzy Zespołami Ratownictwa Medycznego i SOR-em. Ma być szybciej, precyzyjniej, a wszystko po to, aby skrócić drogę od diagnostyki do leczenia.

Ważne jest, by przekazane przez ratowników informacje o stanie pacjenta, umożliwiły zespołowi alarmowemu z SOR-u natychmiastowe wdrożenie procedur ratujących życie.

W Szpitalu Kopernika odbyła się konferencja naukowa na ten temat "Dlaczego do nas?". Wzięło w niej udział dwustu ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek z całego województwa pomorskiego. W związku w nowym projektem „Trauma Alert” było wiele pytań i wątpliwości.

Tymczasem Sejmowa Komisja Zdrowia poprała zmiany w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym, które mogą spowodować, że nie będzie prywatnych karetek.

 

Na Pomorzu jest 85 zespołów ratownictwa medycznego, z tego cztery karetki w okolicach Tczewa należą do prywatnej firmy.

Więcej: gdansk.tvp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account