Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Połowa z ponad półtora miliona zgłoszeń pod numer 112 dotyczyła pytań o prognozę pogody, próśb o umówienie wizyty u lekarza czy propozycji seksu przez telefon. - To jest numer wyłącznie do zgłaszania nadzwyczajnych wydarzeń, nie blokujmy go niepotrzebnie - apeluje szef Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Numer alarmowy 112 służy do wzywania w nagłych przypadkach policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Nie ma znaczenia, czy jest wybierany z komórki czy z telefonu stacjonarnego. Wybierając go, zawsze połączymy się z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Tylko w sporadycznych przypadkach połączenie odbierze operator w innym województwie.

 

– Dzieje się tak tylko wtedy, gdy mamy mnóstwo zgłoszeń i czas oczekiwania przekracza 45 sekund. Wtedy system automatycznie przekazuje połączenie do pierwszego wolnego operatora w Polsce – wyjaśnia Tomasz Michalczyk, szef Wojewódzkiego Centrum Powiadamia Ratunkowego w Katowicach, które mieści się w budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jest jednym z największych w kraju.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account