Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 8.02.2018r ok. godz. 16, ratownicy medyczni jednego z zespołów ratownictwa medycznego pilskiego szpitala, otrzymali kolejne zgłoszenie: w Pile ul. K………. „leży człowiek”
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni stwierdzili, że osoba do której zadysponowany został ZRM jest przytomna, w kontakcie logicznym, nie wymaga pomocy medycznej i jest po spożyciu alkoholu, jak ustalono wypił pół litra wódki. Nic nie zapowiadało nachodzącego niebezpieczeństwa.

Po ok. 10-15 min. osoba po spożyciu alkoholu nagle i bez powodu w obecności żony brutalnie zaatakowała ratownika medycznego przewracając go kilkakrotnie na ziemię. Użyta została w stosunku do ratownika medycznego siła fizyczna. Napastnik doprowadził do powierzchownych obrażeń ciała u członka ZRM.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano funkcjonariuszy policji, a w stosunku do napastnika zostaną wyciągnięte konsekwencje za napaści na funkcjonariusza publicznego.

 

Nadmienić należy bardzo istotną kwestię, że ratownik medyczny w zaistniałej sytuacji (zgodnie z obowiązującym prawem) nie może użyć siły w obronie własnej tylko wycofywać się i dążyć do zaniechania czynu zabronionego gdyż w przeciwnym razie może zostać odebrane to jako udział w bójce.

Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki ZRM, SOR, dyspozytorzy medyczni, codziennie w swojej trudnej i niedocenianej przez społeczeństwo pracy spotykają się z oszczerstwami, wyzwiskami, ubliżaniem i coraz częściej używana jest przemoc fizyczna w stosunku do osób, które niosą nieocenioną pomoc innemu człowiekowi.

Czytaj więcej: 112pila.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account