Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz samej instytucji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła dyrektor Marta Solnica. Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, prokurator podjął decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. – Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że czyn ten nie nosi znamion czynu zabronionego. Decyzja zostanie doręczona pokrzywdzonej i ma prawo złożyć na nią zażalenie – mówi Daniel Prokopowicz. Marta Solnica nie chce komentować decyzji prokuratury.

Jak informowaliśmy, w Święta Bożego Narodzenia, dyrektor zwolniła dyscyplinarnie pięciu ratowników medycznych. Zarzuca im wysłanie anonimów do Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Zdrowia, w których mieli rzekomo szkalować dobre imię jej i samej instytucji.

 

Zwolnieni ratownicy skierowali sprawę do sądu pracy, przed którym będą domagali się przywrócenia na stanowiska i wypłacenia pieniędzy za czas, kiedy pozostawali bez zatrudnienia w świętokrzyskim pogotowiu.

Źródło: radio.kielce.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account