Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek przed południem na lotnisku w Balicach jeden z pasażerów zasłabł w pobliżu punktu informacji lotniskowej. Niezwłocznie pracownik Służby Ochrony Lotniska sięgnął po jeden z Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów AED i udzielił pomocy. Pasażer po odzyskaniu funkcji życiowych został przewieziony karetką do jednego z krakowskich szpitali.

- Świadek zdarzenia jest pierwszym ogniwem w łańcuchu przeżycia, dzięki szybkiej reakcji wzrasta szansa na przeprowadzenie skutecznej akcji resuscytacyjnej. Każdy bez wahania powinien sięgnąć w razie konieczności po defibrylator. Na terenie lotniska zamontowanych jest sześć Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów – powiedziała Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Defibrylatory AED znajdują się w strefie ogólnodostępnej (przy obu punktach Informacji Lotniskowej oraz przy punkcie kontroli bezpieczeństwa), w strefie airside (przy sklepie Aelia oraz przy stanowiskach straży granicznej w strefie Non-Schengen), a także w terminalu VIP.

 

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatorów AED dla pracowników Kraków Airport są prowadzone cykliczne przez Szefa Zabezpieczania Medycznego Portu.

Więcej: krakow.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account