Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek będzie prowadzić rozmowy w sprawie dyscyplinarnie zwolnionych ratowników. Taka deklaracja padła podczas spotkania, które odbyło się w czwartek, 18 stycznia.

Oprócz wojewody wziął w nim udział Jakub Stańczyk, przewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych oraz zwolnieni mężczyźni. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Echa Dnia Świętokrzyskiego Przypomnijmy, że trzech ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach w nieprzyjemnych okolicznościach straciło pracę w minione Święta Bożego Narodzenia. Dwaj kolejni zostali zwolnieni w styczniu bieżącego roku.

- Tak jak przewidzieliśmy, pani wojewoda nie ma prawnych podstaw do tego, by bezpośrednio wpłynąć na dyrektor świętokrzyskiego pogotowia Martę Solnicę.
Niemniej, zadeklarowała, że dojdzie pomiędzy nimi do rozmowy i spróbuje zrozumieć motywy, jakimi kierowała się Pani Solnica.

 

Ratownicy zostali zwolnieni z bardzo surowego paragrafu, jeśli chodzi o kodeks pracy. Takie rozwiązania powinno się stosować tylko w skrajnych sytuacjach – informuje Jakub Stańczyk. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego podlega pod Urząd Marszałkowski w Kielcach. Wojewoda Agata Wojtyszek nie ma formalno-prawnego wpływu na dyrektor Solnicę.

- Zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak zaistniała sytuacja powoduje pogorszenie świadczenia usług w ratownictwie. Sami pracownicy nie czują się komfortowo, ponieważ nie są pewni czy dokończą dyżur, czy oni również otrzymają wypowiedzenie – wyjaśnia Jakub Stańczyk. - Na terenie regionu występuje spory problem związany z brakami w kadrze. To sprawia, że zwolnionych kolegów zastąpili niedoświadczeni ratownicy, z wykształceniem czysto teoretycznym. To bezpośrednio wpływa na pacjentów – dodaje przewodniczący związku.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account