Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Politycy Partii Razem złożyli w piątek petycję do marszałka Cezarego Przybylskiego o zwiększenie liczby stanowisk w dyspozytorniach karetek pogotowia. To pokłosie likwidacji 10 dyspozytorni w województwie, po której czas oczekiwania na połączenie zwiększył się nawet do 15 minut.

Po przeprowadzonej jesienią restrukturyzacji dyspozytorni karetek pogotowia ratunkowego w województwie dolnośląskim pozostały dwie centrale – we Wrocławiu i w Legnicy. Łącznie zatrudniają jedynie 15 pracowników, którzy obsługują połączenia z całego niemal 3-milionowego województwa. – Nie możemy oszczędzać na systemie, którego zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia – mówi Iwo Augustyński z Partii Razem.

– Teraz we Wrocławiu dziewięciu pracowników obsługuje prawie 2 mln mieszkańców, a w Legnicy 6 osób przeszło milion. Liczba połączeń wzrosła dramatycznie. Z 30 do 60 tysięcy we wrocławskiej dyspozytorni a w legnickiej z 7 do ponad 18 tysięcy – zaznacza. Pacjenci oczekują na połączenie alarmowe nawet kilka minut. – Po prostu nie mamy wolnych telefonów, bo wszystkie są zajęte przez dzwoniących.

Dla osoby z zatrzymaniem krążenia czy utratą przytomności może skończyć się po prostu tragicznie - zwracał uwagę jeszcze w grudniu Szymon Czyżewski, szef wrocławskiej dyspozytorni pogotowia ratunkowego. Centralizacja dyspozytorni pogotowia ratunkowego spowodowała także znaczne obciążenie pracowników. – Większość z nich zmuszona jest do pracy na kontrakcie, często po 48 godzin bez przerwy – zauważa Magdalena Tuła z Partii Razem. – Sam projekt centralizacji uważamy za krok w dobrą stronę, ale te zmiany nie mogą odbijać się na pracownikach ani pacjentach. Restrukturyzacja nie może być pretekstem do zmniejszenia zatrudnienia – dodaje.

Czytaj więcej: gazetawroclawska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account