Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

65 ratowników medycznych z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie nie otrzymało podwyżek gwarantowanych. Dyrektor lecznicy twierdzi, że nie ma no to pieniędzy. Po ubiegłorocznych protestach ratownikom udało się wywalczyć podwyżki w 2 transzach, 400 zł brutto od lipca 2017 r. oraz kolejne 400 zł brutto od stycznia 2018 r.

Ratownicy z rzeszowskiej „dwójki” nie dostali jeszcze ani złotówki. Dyrektor szpitala tłumaczy się tym, że wraz z zawartym przez ratowników medycznych z Ministrem Zdrowia porozumieniem nie zostały wydane jakiekolwiek regulacje prawne zobowiązujące dyrektorów szpitali do wypłacania podwyżek dla ratowników medycznych. - Szpital nie otrzymał również jakichkolwiek celowanych środków finansowych z przeznaczeniem na wypłatę „gwarantowanych podwyżek” dla ratowników medycznych.

W świetle wskazanych powyżej okoliczności, przyznawanie podwyżek jakiejkolwiek grupie zawodowej, w tym również grupie zawodowej ratowników medycznych, mogłoby być realizowane wyłącznie ze środków własnych szpitala, na co obecnie w żaden sposób nie pozwala jego bardzo trudna sytuacja finansowa - wyjaśnia w przesłanym do naszej redakcji e-mailu Krzysztof Bałata, dyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie. Ratownicy nie odpuszczają.

Czytaj więcej: nowiny24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account