Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzech ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zostało dyscyplinarnie zwolnionych w minione Święta Bożego Narodzenia. Teraz trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby bezrobotnych mężczyzn oraz prawników, którzy pomogą im wygrać batalię w sądzie.

Brak lojalności? Powodem rozwiązania umowy z ratownikami miało być ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych i rażące naruszenie zasad zaufania oraz lojalności w stosunkach pracowniczych. W uzasadnieniu rozwiązania umowy dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego zarzuca byłym pracownikom, że poprzez internetowe wpisy podważali kompetencje pracodawcy, a także rozsyłali anonimowe pisma oczerniające firmę.

- Nie mam nic więcej do powiedzenia. Sprawa trafiła do prokuratury – powiedziała nam dyrektor pogotowia Marta Solnica.

Zwolnienie dyscyplinarnie mężczyźni nie zgadzają się z tą decyzją i podkreślają, że nie mają sobie nic do zarzucenia. W związku z tym odwołają się do Sądu Pracy. Trwa zbiórka pieniędzy Na stronie zrzutka.pl zorganizowana została również akcja zbiórki pieniędzy. „Zbieramy kasę dla bezprawnie wyrzuconych z pracy ratowników medycznych z Kielc. Właśnie zdobyli Mistrzostwo Polski w Ratownictwie Medycznym, założyli związek zawodowy, po czym zostali w bezwzględny i podstępny sposób wyrzuceni z pracy w Święta Bożego Narodzenia. Walczą nie tylko o siebie, a o całe świętokrzyskie środowisko ratownicze.

Zostali bez środków do życia. Teraz idą do sądu walczyć o godność i przywrócenie do pracy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie prawników oraz przetrwanie trudnych chwil” - czytamy na stronie. Okazuje się, że osób chętnych do pomocy nie brakuje, ponieważ na dzień 5 stycznia uzbierano już niemal 4 tysiące złotych.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account