Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cześć ratowników medycznych nadal nie otrzymała obiecanych podwyżek. Po protestach w ubiegłym roku ministerstwo zdrowia podpisało porozumienie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych. Na mocy ugody wszyscy ratownicy, niezależnie od miejsca pracy, mieli otrzymać podwyżki w wysokości 400 zł brutto od 1 lipca 2017 roku i kolejne 400 zł od stycznia 2018 r.

Podwyżki otrzymali tylko ratownicy zatrudnieni w państwowych zespołach ratownictwa medycznego i dyspozytorzy medyczni. Część dyrektorów szpitali jednak nie wypłaciła podwyżek - twierdzi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Komisji Zakładowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. Dodatków nie otrzymali ratownicy zatrudnieni w szpitalach, w SOR-ach, izbach przyjęć oraz transporcie medycznym.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że dyrektorzy szpitali otrzymali zwiększone kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dysponują pieniędzmi na podwyżki dla ratowników. "Duża część szpitali to zrobiła i nie widzi w tym żadnego problemu. Natomiast jest pewna grupa dyrektorów, którzy twierdzą, że potrzebują do tego podstawy prawnej". Minister przypomniał, że wynagrodzenia w szpitalach kształtują samodzielnie dyrektorzy i nie trzeba do tego dodatkowej regulacji.

Według szacunków ministerstwa zdrowia podwyżki ratownikom wypłaciło 337 szpitali na 566. Około 40 proc. szpitali nie realizuje porozumienia.

Źródło: bankier.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account