Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzech ratowników medycznych zostało dyscyplinarnie zwolnionych z pracy w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Jak informuje Marta Solnica, dyrektor pogotowia, powodem tego kroku dyscyplinarnego jest wysłanie przez nich do ministerstwa zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego oraz wojewody świętokrzyskiego anonimowego pisma, w którym jest mowa o rzekomych nieprawidłowościach w firmie.

- Udowodniłam im, że pisali bardzo oszczercze, anonimowe pisma na mój temat, na temat firmy, że działali na szkodę zakładu pracy. Straciłam do nich zaufanie, takie osoby nie mogą pracować w takiej firmie jak pogotowie. Dlatego już miesiąc temu zgłosiłam sprawę do prokuratury – mówi Marta Solnica.

Z zarzutami nie zgadzają się zwolnieni ratownicy medyczni. Jak mówi jeden z nich, Jakub Kasiński, wiceprzewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych w świętokrzyskim pogotowiu nie wysyłali oni nigdzie żadnych anonimów szkalujących ich pracodawcę i firmę.

- Ten anonim został przypisany mnie i moim dwóm kolegom, a my tworzymy związek ratowników medycznych. Nie mamy sobie nic do zarzucenia, nie popieramy żadnych anonimów. W piśmie, które skierowaliśmy do dyrektor jasno podkreśliliśmy, że wszystkie dokumenty, które będą wypływały od nas będą pismami oficjalnymi, sygnowane naszymi imionami i nazwiskami oraz pieczątkami związku. My z tym anonimem absolutnie nie mieliśmy nic wspólnego – mówi Jakub Kasiński.

Zwolnieni ratownicy medyczni zapowiadają, że sprawę skierują do sądu pracy.

Źródło: radio.kielce.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account