Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z propozycją dotyczącą podwyżek dla ratowników medycznych do Ministerstwa Zdrowia wystąpił jeden ze szpitali. Jak czytamy w petycji, przekazywane na podwyżki pieniądze z NFZ nie trafiają do wszystkich ratowników. Stratni są ci zatrudnieni w innych niż pozaszpitalny system ratownictwa medycznego jednostkach organizacyjnych szpitali.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu zwraca się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła „o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do jednoznacznego unormowania kwestii wzrostu wynagrodzeń dla grupy zawodowej ratowników medycznych”. Chodzi o dodatkowe regulacje, poza dotyczącą wielu zawodów medycznych ustawą o wynagrodzeniach dla pracowników ochrony zdrowia.

Porozumienie z ratownikami

Przypomnijmy, że zawarte między Ministerstwem Zdrowia a przedstawicielami związków zawodowych ratowników medycznych porozumienie zobowiązało NFZ do przekazywania dodatkowych środków w ramach kontraktów z przeznaczeniem na podwyżki dla tej grupy zawodowej. Pieniądze otrzymują ratownicy zatrudnieni w pozaszpitalnym systemie ratownictwa medycznego. Jak podkreśla szpital w Wągrowcu, nie dostają ich ratownicy pracujący w innych jednostkach organizacyjnych szpitali.

Potrzebne dodatkowe regulacje

„Również ta kwestia wymaga jednoznacznego formalnoprawnego uporządkowania, w szczególności poprzez zabezpieczenia odpowiednich na ten cel środków dla podmiotów leczniczych, zatrudniających ratowników medycznych” – czytamy w petycji.

Czytaj więcej: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account