Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będzie mniej karetek w lekarzami, więcej natomiast z ratownikami medycznymi. Powód - brak chętnych do pracy. Minister Zdrowia zatwierdził plan wojewody dotyczący zabezpieczenia medycznego.

- Od przyszłego roku w naszym województwie będzie mniej specjalistycznych zespołów - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas reakcji" rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Elżbieta Sochanowska. - Zespół specjalistyczny to zespół w składzie dwóch ratowników medycznych i lekarz, natomiast podstawowy to dwóch ratowników medycznych. Myślę, że nie odbije się to w żaden sposób na bezpieczeństwie mieszkańców. Niestety lekarzy specjalistów jest w tej dziedzinie coraz mniej na rynku i to problem nie tylko dla nas, ale dla całej Polski.

Przed zmianami w Zachodniopomorskiem było 25 zespołów specjalistycznych z lekarzami i 55 podstawowych. Od przyszłego roku będzie o 9 mniej z lekarzami, ale za to o 11 więcej tylko z ratownikami medycznymi.

- Bezpieczeństwo chorych nie jest zagrożone - zapewniała kierownik Oddziału Ratownictwa Medycznego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Stanisława Wierzbicka. - Zadania zespołów ratownictwa medycznego polegają na zabezpieczeniu funkcji życiowych i w jak najkrótszym czasie dostarczenie pacjenta do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account