Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Agresywny pacjent próbował zaatakować ratowniczkę pogotowia w Wodzisławiu Śląskim. Zniszczył też ambulans.

Zespół ratownictwa dostał wezwanie do mężczyzny rannego w głowę, który leżał na schodach jednej z posesji. Na miejscu ratownicy znaleźli mocno pijanego 50-latka. Kiedy ten znalazł się w karetce zaczął obrażać ratowników i próbował zaatakować ratowniczkę. Łokciem wybił szybę w samochodzie. Na miejsce została wezwana policja, funkcjonariuszy mężczyzna także obrażał. Pacjent za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

"Mam nadzieję, że zostanie ukarany" - powiedział Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. I jak dodał "zjawisko agresji w stosunku do ratowników medycznych narasta. Bywało, że obrzucano kamieniami karetki jadące na sygnale, że niosącym pomoc ratownikom niszczono sprzęt. Kiedy dochodzi do sytuacji zagrożenia ratowników i sprzętu, nie można tego pozostawić bez kary.

Ratownik musi się czuć bezpiecznie, gdy udziela pomocy drugiemu człowiekowi".

Źródło: radio.katowice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account