Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bomba z zapalnikiem zegarowym ukryta była w bagażu pacjenta, którego transportował śmigłowiec LPR. Na miejscu interweniowali antyterroryści i saperzy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (28.11.2017) na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie. Na lądowisku szpitala ląduje śmigłowiec z pacjentem. W śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, załoga śmigłowca ujawniła w bagażu przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym.

Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe, a sama maszyna została wyłączona i opuszczona przez załogę i pacjenta. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów. Policjanci przy pomocy robota pirotechnicznego wyciągają ładunek z helikoptera i detonują go w bezpiecznym miejscu.

Spokojnie – to tylko ćwiczenia! W akcji brały udział jednostki policji, a także straży pożarnej i ratownictwa medycznego. W akcję zaangażowani byli także przedstawiciele szpitala.

Więcej: spottedlublin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account