Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Urzędnicy wdrażają innowacyjne rozwiązanie, polegające na skojarzeniu automatycznego defibrylatora AED z systemem szybkiego reagowania.

Defibrylator służy do ratowania życia osoby, u której doszło do zatrzymania krążenia. Jego użycie oznacza, że sytuacja jest poważna i wymaga szybkiego przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Z takiego założenia wyszli pomysłodawcy systemu, dzięki któremu włączenie urządzenia automatycznie daje sygnał do wysłania karetki.

Ma to skrócić czas akcji ratowniczej. Dokładnie chodzi o połączenie za pomocą łączy GPRS-owych wszystkich skrzynek. Te łącza przesyłają dane do chmury. Chmura w sposób szybki i automatyczny przesyła do pogotowia ratunkowego taką informację - do dyspozytora, który jest w stanie dalej ją dystrybuować – mówi Mateusz Kierepka, wykonawca systemu.

Samo jego wyciągnięcie będzie skutkowało już wysłaniem zespołu – zanim jeszcze zostanie zebrany pełen wywiad.

Czyli nie ograniczamy czasu zadysponowania zespołu – tłumaczy Aleksander Pawlak, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj więcej: epoznan.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account