Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27-letni mężczyzna został ranny podczas prac przy ścince. Osunął się na niego kloc drewna. Miał głęboką, ciętą ranę podudzia.

27-letni mężczyzna byłby o włos od tragedii, gdyby nie pomoc ratowników medycznych i strażaków z quadem. Wszystko rozegrało się wczoraj po południu. - Z dyspozytorni w Tarnowie otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Owczarach, na terenie leśnym – relacjonuje Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. - Od razu dostaliśmy też informację, że nie ma szansy, by do poszkodowanego dojechała karetka pogotowia. Drogi praktycznie nie ma, a ewentualny dojazd, to grząska leśna przeprawa, którą może pokonać jedynie traktor z przednim napędem, który na co dzień wykorzystywany jest do zwózki drewna – dodaje.

Wiadomo było i to, że mężczyzna został ranny w podudzie, ma głęboką ciętą ranę. - Z relacji dyspozytora wynikało, że osunęła się na niego tak zwana dłużyca, czyli fragment pociętego pnia – dodaje rzecznik.

 

- Wprawdzie osoba, która pracowała z 27-latkiem, pomogła mu się uwolnić, ale ten i tak potrzebował pilnej pomocy medycznej – wyjaśnia dalej. Zastęp strażaków, który pojechał z pomocą, dotarł jedynie do placu, gdzie składuje się drewno gotowe do wywiezienia. Byli tam już ratownicy medyczni. Jednemu udało się dotrzeć do rannego, właśnie wspomnianym traktorem. Natychmiast udzielił mu pierwszej pomocy. - Do transportu poszkodowanego użyliśmy właśnie quada – dodaje rzecznik. - By dotrzeć do karetki, trzeba było pokonać około dwu kilometrowy odcinek leśnej, wąskiej, rozjeżdżonej przez ciężki sprzęt drogi – opisuje.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account