Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cztery miliony złotych przeznaczył wojewoda Paweł Hreniak na doposażenie szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego z Dolnego Śląska. Pieniądze przeznaczone na realizację zadań muszą być wydatkowane do końca 2017 r.

Wśród dofinansowanych placówek znalazł się również Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy. Do ratowników wkrótce trafi sprzęt ratujący ludzkie życie. Zakupy mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Nowy ambulans, automatyczny masażer a także nowoczesny defibrylator to sprzęt, na którego zakup zostały przyznane środki dla Powiatowego Zespołu Szpitali. Promosę na zakup sprzętu odebrał w ubiegłym tygodniu od wojewody dyrektor szpitala Kamil Dybizbański.

- Nowa karetka będzie przypisana do zespołu podstawowego w Oleśnicy - mówi nam dyrektor. - Zespół ten realizuje największą liczbę wyjazdów i w chwili obecnej karetka z tego zespołu ma największy przebieg spośród karetek ratownictwa medycznego powiatu oleśnickiego, wynoszący ponad 400 tys. km.

Pojazd ten przejdzie do rezerwy.

Czytaj więcej: olesnica.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account