Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cztery miliony złotych przeznaczył wojewoda Paweł Hreniak na doposażenie szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego z Dolnego Śląska. Pieniądze przeznaczone na realizację zadań muszą być wydatkowane do końca 2017 r.

Wśród dofinansowanych placówek znalazł się również Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy. Do ratowników wkrótce trafi sprzęt ratujący ludzkie życie. Zakupy mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Nowy ambulans, automatyczny masażer a także nowoczesny defibrylator to sprzęt, na którego zakup zostały przyznane środki dla Powiatowego Zespołu Szpitali. Promosę na zakup sprzętu odebrał w ubiegłym tygodniu od wojewody dyrektor szpitala Kamil Dybizbański.

- Nowa karetka będzie przypisana do zespołu podstawowego w Oleśnicy - mówi nam dyrektor. - Zespół ten realizuje największą liczbę wyjazdów i w chwili obecnej karetka z tego zespołu ma największy przebieg spośród karetek ratownictwa medycznego powiatu oleśnickiego, wynoszący ponad 400 tys. km.

Pojazd ten przejdzie do rezerwy.

Czytaj więcej: olesnica.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account