Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Duże pieniądze trafią do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Opocznie i Końskich. Wszystko dzięki Ministerstwu Zdrowia. Resort wesprze finansowo również budowę opoczyńskiego lądowiska.

Z Ministerstwa Zdrowia opoczyński szpital dostanie około 1,9 mln zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną zarówno na doposażenie SOR-u, jak i budowę lądowiska, wyjaśnia Piotr Misiak, dyrektor szpitala.

Nowoczesny sprzęt trafi na SOR w Opocznie w przyszłym roku. Również wtedy ma powstać lądowisko. Zlokalizowane zostanie ono w okolicach obwodnicy Opoczna, przy zjeździe na Tomaszów Mazowiecki. Planowane inwestycje pochłoną łącznie około 2,5 mln zł. Już wiadomo, że część pieniędzy na ich realizację pokryje opoczyńskie starostwo, zapewnia starosta Józef Róg.

85 proc. kosztów związanych z inwestycją pokryje Ministerstwo Zdrowia. Umowę w tej sprawie z dyrektorem szpitala podpisał w Opocznie wiceminister Marek Tombarkiewicz.

Marek Tombarkiewicz był szefem SOR-u w Końskich w latach 2001-2007. Warto tu dodać, że także konecki SOR dostanie pieniądze z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o kwotę około 3 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną zarówno na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak i na jego modernizację, wyjaśnia Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala w Końskich.

Więcej: radioplus.com.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account